Dobry prezent – co to znaczy?

Co to znaczy dobry prezent? Dobry prezent dla minimalisty? Choć jeszcze minimalistką nie jestem, staram się nie zagracać . I w taki też sposób myślę o prezentach.

Dla mnie dobry prezent to taki, który sprawi radość i coś do naszego życia wniesie. Skłaniam się ku prezentom dla ducha i nie lubię, gdy ktoś urządza mi moje życie. Nie lubię  łapaczy kurzu i gadżetów do domu, o które nie prosiłam i które, gdybym miała taką potrzebę, wybrałabym sama – na własnych zasadach. Zdecydowanie wolę prezenty dla ducha, nawet jeśli nie jestem minimalistką (ciągle na tej drodze).

Dawno mnie tak moja firma nie zaskoczyła jak wczoraj. Z okazji 25 – lecia firmy każdy pracownik dostał prezent. Wiadomo, tak robią firmy, ale ten prezent jest szczególny. Wkomponowuje się w minimalizm, slow life, zero waste i esecjalizm. Nie znalazłam nikogo, kto by się nie zachwycił prezentem. Znaleźć dobry prezent, który dogodziłby każdemu? Sami wiecie, jakie to trudne.

Zatem co to za prezent? W jakościowo dobrej torbie znalazło się wino, bilety do kina i… uwaga, uwaga: voucher na dodatkowy dzień  urlopu. Wyobrażacie sobie taki prezent? Nic tylko brać wolne, wybrać dobry film i zrobić sobie naprawdę miły wieczór. A na zakupy pójść można z naprawdę świetną torbą, choć dziewczyny mówią, że nada się na plażę.

Od kilku lat propaguję w rodzinie prezenty dla ducha. Moje dzieci na Dzień dziecka chodzą do kina. Na Święta brat tradycyjnie przynosi wino domowej roboty a ostatnio dostałam granolę własnej roboty. To lubię! Zdecydowanie wolę dobrą kawę, herbatę, wino czy bilety na jakieś wydarzenie niż prezent, który będzie zalegał, który obciąży mnie psychicznie (mam blokadę w wydawaniu prezentów).

Dlatego prezent jak ten naprawdę wzbudził mój entuzjazm 🙂 Dla mnie to zdecydowanie dobry prezent. Aż się chce wybrać voucher i spędzić dzień w stylu slow, kino, wino i laba 🙂

Dostajecie prezenty od firmy? Zalegacze czy coś potrzebnego dla ducha lub ciała?