Jak oduczyć kota drapania mebli? Nam się udało.

Każdy właściciel kota wie, że koty drapią meble. Niektóre koty mają drapaki i super, jeśli w nie drapią. Mój musiałby mieć drapak połowy wielkości naszego salonu, żeby w niego drapać. Jak udało się nam oduczyć kota drapania mebli? Przez przypadek. I mam nadzieję, że na stałe.

Nasz kot drapał wszystkie łóżka i fotele. Zdewastował meble, których zresztą dotąd nie zmieniliśmy. I to wszystko aż do zakupu sztucznej trawy na balkon.

Nasz kot zacząć korzystać ze sztucznej trawy na balkonie. Nie rozwiązało to jednak problemu, gdy balkon był zamknięty. Żeby rzeczywiście oduczyć go drapania mebli, zrobiliśmy mu z tej trawy wycieraczkę przed wejściem na balkon.

Teraz, gdy nasz kot chce wyjść na balkon a nie może, korzysta z tej wycieraczki (skoro już się pofatygował sprawdzić, czy balkon jest otwarty). Powiem tak: udało się nam oduczyć kota drapania mebli.

Teraz pozostaje nam tylko wymienić te meble, które już zdewastował.

Ja wiem, że sztuczna trawa, to plastik i w ogóle. Jednak coś musieliśmy położyć na balkon i z różnych względów miało to być rozwiązanie w miarę „ruchome”. Trawa sprawdza się świetnie i jak widać również jako drapak dla kota.