Uwolnij książkę

W marcu zdecydowałam się na akcję „uwolnij książkę”. Już sporo takich akcji mam za sobą, jednak książki jakoś tak mi się mnożą, że co jakiś czas muszę się zbierać i robić porządek.

Zdecydowałam się na sprzedaż części zbiorów na allegro. Nauczyłam się nadawać paczki w Inpoście i teraz nie jestem skazana na dreptanie na pocztę. Na allegro wystawiłam około 20 książek.

Wielu jednak nie wystawiłam na allegro, zwyczajnie powędrują na starówkę, na półeczkę boocrossingową – uwalniam je. Z prostego, ekonomicznego względu – zwyczajnie książki, wartościowe pozycje, można kupić na allegro za grosze. Musiałam przeliczyć swój czas i uznałam, że nie będę sprzedawała żadnej książki, którą kupić teraz mogłabym 10 zł. Nie uwalniam też niektórych pozycji – tych, które ktoś gdzieś może szukać, bo jest to podręcznik akademicki.

Mam teraz trochę więcej czasu, który dedykowałam na porządki właśnie i czytanie. Z jednej strony nowych pozycji z GWP, z drugiej – powieści czekających na swoją chwilę. Oto czytam „Zakochanego ducha”, stał na półce ponad rok.